J-Rock
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

J-Rock

Forum dedicat rock-ului japonez
 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Profil - The GazettE

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
arachnidsGrip
Admin
arachnidsGrip


Mesaje : 53
Data de înscriere : 01/07/2012
Varsta : 26

Profil - The GazettE Empty
MesajSubiect: Profil - The GazettE   Profil - The GazettE Icon_minitimeLun Iul 02, 2012 8:48 am

Profil - The GazettE Tumblr_m6jt2fPoF51rsft8bo1_500


The Gazette ( stilizat si GazettE), original cunoscuţi drept Gazette (ガゼット Gazetto?), e o trupă de visual kei formată la începutul anului 2002. Trupa are în mod curent un contract cu casa de discuri Sony Music Japan's VVV Records.
Fiind deja o trupă foarte cunoscută în scena visual kei, The GazettE au atras şi o mulţime de fani internaţionali.

Deşi stilul lor muzical se axează în principal pe rock, trupa a experimentat în multiple ocazii, creaţiile lor ajungând de la balade la punk rock, unele melodii de ale lor avănd chiar elemente de hip-hop.



Ultima editare efectuata de catre arachnidsGrip in Mar Iul 03, 2012 2:47 am, editata de 1 ori
Sus In jos
http://www.wonder-dust.tumblr.com
JigokuShoujo

JigokuShoujo


Mesaje : 4
Data de înscriere : 02/07/2012
Varsta : 25

Profil - The GazettE Empty
MesajSubiect: Re: Profil - The GazettE   Profil - The GazettE Icon_minitimeLun Iul 02, 2012 8:53 am

Preferatii mei I love you ( ei si cu Versailles ) sper ca nu se vor desparti prea curand Sad
Sus In jos
 
Profil - The GazettE
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» The GazettE
» The GazettE Brand X Interview
» Profil - LM.C
» Profil - SuG
» Profil - An Cafe

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
J-Rock :: J-Rock :: The GazettE-
Mergi direct la: