J-Rock
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

J-Rock

Forum dedicat rock-ului japonez
 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Profil - SuG

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
arachnidsGrip
Admin
arachnidsGrip


Mesaje : 53
Data de înscriere : 01/07/2012
Varsta : 26

Profil - SuG Empty
MesajSubiect: Profil - SuG   Profil - SuG Icon_minitimeLun Iul 02, 2012 5:56 am

Vocalistul Takeru si chitaristii masato si Yuji au facut parte in trecut dintr-o trupa numita Travel. Dupa ce TRavel s-a despartit, lor li s-a alaturat bassistul trupei AmeriA, ca sa formeze trupa SuG in Octombrie 2006. Tobosarul Mitsuru li s-a alaturat in Noiembrie al aceluiasi an.

Shouta a parasit formatia in Februarie si a fost inlocuit cu Chiyu la bass. Prima lor aparitie a fost "7th Breeze" pe albumul compliatie Cannonball Vol. 03. In August, 2007 ei si-au lansat primul single, "Scheat" La luni dupa lansarea primului lor single, SuG au lansat primul lor EP intitulat Love Scream Party. Ca sa isi promoveze muzica si in afara Japoniei, SuG au participat la "j-Rock Invasion" in Germania, alaturi de Kagrra, Kra, Alice Nine, si Screw.

Mitsuru a parasit SuG dupa concerul lor live pe 9 Mai 2009. Tobosarul lor de rezerva de atunci, Shinpei, a devenit un membru oficial al formatiei dupa plecarea lui Mitsuru.

Cel de-al doilea si primul lor album in Pony Canyon, Tokyo Muzical Hotel, a fost lansat pe 9 Martie, 2010.





Cunoscuti si ca: SuG Heavy Positive Rock

Origine: Japonia

Genuri muzicale: Rock, Oreshiki kei

Ani de activitate: 2006-prezent

Companii: PS Company, Indie PSC, Pony Canyon

Website: http://www.pscompany.co.jp/sug/
Profil - SuG Nxv1xf


Ultima editare efectuata de catre arachnidsGrip in Mar Iul 03, 2012 2:04 am, editata de 2 ori
Sus In jos
http://www.wonder-dust.tumblr.com
JigokuShoujo

JigokuShoujo


Mesaje : 4
Data de înscriere : 02/07/2012
Varsta : 25

Profil - SuG Empty
MesajSubiect: :).   Profil - SuG Icon_minitimeLun Iul 02, 2012 8:37 am

Fericita zi cand i-am descoperit Smile
Daca nu dadeam de ei din pura intamplare nu mai descopeream tot ce inseamna J-rock ^_^
Sus In jos
 
Profil - SuG
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
J-Rock :: J-Rock :: SuG-
Mergi direct la: